top of page

EQUALITY, EQUITY and JUSTICE

top equality, equity and justice

O co właściwie chodzi?

W społeczeństwie wzrasta świadomość nierówności i coraz wyraźniej wybrzmiewa postulat zapewnienia wszystkim równych praw i równości szans. 

Czasami nie jest łatwo uwzględnić potrzeby wszystkich osób i z wyczuciem podchodzić do problematyki różnorodności. Chcemy wymienić się doświadczeniami, dowiedzieć się, jakie są różnice w dyskursie o tematyce genderowej w Polsce i Niemczech i poszerzyć swoją wiedzę. Co feminizm ma wspólnego z planowaniem przestrzennym i rozwojem transportu publicznego? Jakie są doświadczenia osób queer w Polsce i w Niemczech? I jakie stanowisko sami chcemy zająć w kwestii równouprawnienia płci? 

Na te tematy dyskutowało podczas tegorocznego Forum Młodych ''Equality, Equity and Justice'' 20 młodych osób z Polski, Niemiec i nie tylko ponieważ okazało się, że nasze osoby uczestniczące pochodziły również z Ukrainy i Austrii.

EEaJ_promo_stories_DE_2B.png
EEaJ_promo_post_PL_1B.png

W dniach od 16 do 22 maja 2022 r. w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze odbyły się warsztaty i interaktywne wykłady na temat równouprawnienia płci i równego traktowania. Osoby uczestniczące nawiązały nowe kontakty z rówieśnikami z Polski i Niemiec, poszerzyły swoją podstawową wiedzę, ale także poznały nowe metody edukacji genderowej, które mogą wykorzystać w organizacji międzynarodowych wymian młodzieży. "Equality, Equity and Justice - młodzież z Polski i Niemiec w dyskusji na temat równouprawnienia płci".

Na rozpoczęcie naszego Forum Sven Lehmann (Sekretarz Stanu, Minister ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży) napisał dla nas powitanie, które możecie przeczytać tutaj.

logo Sanddorf.PNG
  • Instagram
  • Facebook

TEAM

MOJE_FOTO_WS.jpg

Maja Kiedrowska
Maja.Kiedrowska@dpjw.org

Maren_FOTO_WS.jpg
Vanda_FOTO_WS.jpg

Partner

bottom of page